Record Store Day je event, ktorý začal pred rokmi ako výpredaj vinyl shopu. Dnes je to fenomén šíriaci sa planétou. Pointa bola vždy postavená na 2 pilieroch. 1) vinylový obchod, ktorý je otvorený dlhšie ako bežne 2) exkluzívne nosiče premiérované v daný deň.

Ateliér Bavlna bol de facto aj kamenným obchodom ponúkajúcim mimo iné vinyly. Rozhodli sme sa v úzkej spolupráci s vydavateľstvom Gergaz zorganizovať 16.4. neoficiálny Record Store Day. Inými slovami sviatok … hudby, fyzických nosičov, spolupráce, dobrých vzťahov. Pozor nejednalo sa o vinylovú burzu.

Počas dňa osobne prezentovali svoju tvorbu interpreti z oboch táborov. V osobných rozhovoroch, setoch sa postupne predstavili 3ck, Biomat, Pkrek (premiéroval skladby z pripravovaného albumu Ariesynth), Duhan, Prezident Lourajder a Jimmy Pé. Finálnou čerešničkou bol akustický mikro koncert kapely mnohých ocenení – Fallgrapp.

Najväčším ťahákom boli samozrejme vinyly, za Gergaz to boli Jimmy Pé – Fake Fantasy a Fallgrapp – Rieka. My sme okrem „výpredaja“ aktuálnych titulov: Fat Kit – 87 Bears, Duhan – Back to the Future, 3ck – Spontaneous, pripravili špeciálne 2LP albumu Úrad od Prezidenta Lourajdera lisovaného na troch stranách v limitovanom náklade 100ks. Bonusom boli limitované slipmaty a iný merch.

Ďakujeme všetkým návštevníkom za príjemne strávenú sobotu a neopakovateľnú atmosféru. Vypočujte si mix, ktorým 3ck otvoril celý event.

Foto: Marcel a Tomáš