V septembri vydal Nightlines pod vydavateľstvom ajlavmjuzik svoj debutový album Protisvit a aktuálne mu vychádza na kompilácii Ostrov hudby 2 nová skladba s názvom Vážnejší.

Niekoľko slovenských vydavateľstiev prišlo s myšlienkou spájať a podporovať slovenskú nezávislú hudobnú scénu a vznikla kompilácia Ostrov hudby 2, ktorá nadväzuje na svoj prvý ročník. Jedným z 18 slovenských autorov, ktorí prispeli svojou skladbou, je aj elektronický producent a spevák z Bratislavy – Nightlines.

Pod projektom Nigthlines sa skrývajú elektronické produkcie so spevom a slovenskými textami. Hoci ide o sólový projekt mladého 23-ročného Dominika Kopcsaya, na skladbe Vážnejší svoj vokál okrem neho nahrala prvýkrát aj skladateľka a klaviristka Eva Tunová, s ktorou vo dvojici hrávajú Nightlines v živej verzii.

„Skladbu Vážnejší som napísal tento rok  po tom, ako som dokončil album a jej zvuk sa opäť posúva od albumu niekam ďalej, pretože rád skúšam nové veci a inšpirujem sa v súčasnej elektronickej scéne,“ opisuje proces vzniku skladby Dominik Kopcsay a dodáva: „Skladba vznikla vďaka dobrej spolupráci s The Losh Studio v Bratislave kde sa o nahrávanie, mix a mastering postaral Miloš Fedor.“

Kompiláciu Ostrov hudby 2 si môžete vypočuť na stránke www.musicexport.sk/sk/compilation

facebook.com/nightlines1994