V utorok 18.12.2018 sa uskutočnila tretia a zároveň posledná komorná debata o tvorbe beatov. MtotheG tentoraz vyspovedal štvoricu producentov v zložení Aceman, Enol, Ink Midget a Dominik Kopcsay / Nightlines. No hlavne sa počúvala hudba ! Touto spomienkou uzatvárame rok 2018 a ĎAKUJEME:

Martinovi Brixovi a Čerstvému Ovociu za spoluprácu. Slovenskej Národnej Galérii za dôveru. Grantovým schémam Fondu pre podporu umenia a Ars Bratislavensis za finančný príspevok. Vďaka ich podpore sme mohli tento rok vyspovedať viacerých interpretov: Jureš „Fallgrapp“ Liška, Ink Midget, Aceman, 3ck, Adam Dekan, Esso, Deryck, Enol, Nightlines, Pkrek a vidieť skvelý koncert kapely Gladia Moony.

Ďakujeme všetkým návštevníkom a fanúšikom, ktorí prišli…

Prvým hosťom bol „veľký G“ Aceman, ktorého sme volali už 2x ale pokaždé bol odcestovaný v LA robiť beaty pre tamojších chalanov. Vášeň pre toto americké pobrežie sa prejavilo naplno v jeho rukopise. Na Slovensku spolupracoval snáď iba s Kontrafaktom, má vyhranené názory na lokálny rap. Pochádza z Miloslavova a my odporúčame vypočuť si jeho posledné EP.

Druhým pozvaným hosťom bol pomerne neznámy producent z Trnavy – Enol. Ten začiatkom roka debutoval skvelým EP Short Story na českom vydavateľstve Humble Grooves. Krátky príbeh štyroch skladieb, ktoré do seba prirodzene sedia a ľahko vás nechajú plávať atmosférou.

Ink Midget – malý veľký génius elektronickej hudby, bol tretím do partie diskutujúcich. Vlastným menom Adam Matej sa už vo veľmi mladom veku presadil na domácej hudobnej scéne. S kamarátom Jonatánom Pastirčákom – PJONIm naživo hrali a produkovali ako dvojica snáď „od narodenia“. Beaty, ktoré Adam tvorí sa zložito škatuľkujú, o to veselšie počúvajú. Venuje sa taktiež mixáži zvuku a ambientnejšou produkciou doplnil nejedno štýlové video pre komerčných klientov. Je to stroj :)

„Vianočným bonusom“ bol Dominik Kopcsay aka Nightlines, mladý producent a spevák z Bratislavy. Jeho tvorba sa dá definovať ako nezvyčajný pop s experimentálnym charakterom, nájdeme v ňom zmes úderných beatov, ale aj ambientných pasáží, elektroniky aj orchestrálnych samplov. Zaujímavosťou je, že sa Dominik pohybuje aj vo svete klasickej hudby, ktorú vyštudoval na VŠMU. Podarilo sa mu odpremiérovať niekoľko vlastných skladieb, vyhrať ocenenie v medzinárodnej skladateľskej súťaži Generace. Prispel skladbou na album uznávaného slovenského huslistu Milana Paľu. Hudobne sa podieľal aj na niekoľkých filmových projektoch.

Ak spíšeme všetkých hostí podujatí JUST PLAYIN‘ od roku 2015, boli to: Brenk Sinatra (AT), Vec, Jureš (Fallgrapp), Dtonate (CZ), Jimmy Pé, FVLCRVM, Aceman, Stratasoul, Dalyb, Radimo (CZ), Karaoke Tundra (UA), Ink Midget, Prezident lourajder, Petijee, Peko, Duhan, Emil, Billy Hollywood, Dubas (CZ), Biomat, 3ck, Beyuz, Grizzly, Pkrek, Enol, Paul Muts (Fat Kit), Dominik Kopcsay (Nightlines), Neznámy Interpret (Krok Spet) a Metys.

Video: Ľubo Baran