Pkrek po odvysielaní epizódy relácie Hudba made in Slovakia s kapelou The Youniverse oslovil na spoluprácu speváčku Tammy. Zaujal ho jej prejav, ona pre zmenu do procesu zapojila kolegu Jerguša Oravca. Na záver doplnil bass gitaru Tom z kapely Skywalker, s ktorým sa Pkrek spoznal na stránke zberateľov VHS kaziet.

Projekt s názvom +- vychádza 31.3. v digitálnej forme na všetkých zabehnutých platformách. Spustený bude taktiež predpredaj sto kusovej edície vinylu. Ako môžete vidieť v trackliste nižšie, okrem Barbory Bloom, ktorú ste mohli zachytiť s videoklipom k skladbe Sirens. A okrem hudobníkov z dnešného singla: The Youniverse + Tom (Skywalker), si Pkrek prizval aj zabehnutých spoluprácovníkov: Načevu a raperov Gulosa s Resetom.

Svoje skladby tvorí Pkrek vždy pri „nejakých kľúčových životných situáciách“. Keď začínal robiť tento projekt, tak ho zo základu štvala politická situácia, dianie doma, ale hlavne vzťahová problematika. Snaží sa preto k tomu vyjadriť pomocou hudby, možno nepriamo, náladou a zvukmi. Taktiež hostí tématicky usmerniť, aby sa držali konceptu albumu, ktorý bol postavený na téme: vzťahová väzba a vzájomnosť medzi ľudmi. Svoju lásku k hardware syntetizátorom prejavil naplno aj tentokrát. Všetky melódie vytvoril na mašinách, ktoré pre každy projekt obmieňa.

1. Abject
2. Sirens + Barbora Bloom
3. Blossom
4. Kam? + Gulos Potrok + Načeva
5. Bloody heat
6. Outcry
7. Sám proti noci + Reset
8. U lyin‘ + The Youniverse + Tom (Skywalker)
9. Abandon

„Niekto môže spolupráce, ktoré mám na každom projekte brať tak, že nemám nápady sám spraviť skladbu… (aj to sa mi často stáva) Tento koníček je tak trochu samotárska činnosť. Preto vždy rád niekoho pozvem do spolupráce a riešime song spolu. Pripadám si potom ako súčasť niečoho. Vždy sa snažím prísť s témou a určitou víziou. Nie len tu máš hudbu a niečo napíš, zahraj.“

facebook.com/pkrekofficial
instagram.com/p.krek
soundcloud.com/projekt-krek

U LYIN‘ (lyrics)
Hold up motherfucker

tryina get up on my good side, silly brother
Tryin’a slide it by, one another
Actin like we couldn’t wouldn’t pull on this together

Hold up, motherfucker

Spittin‘ stupid shit around, in the clutter
tryin’a drag me around in the gutter
I don’t nead your seasoned reasons
I don’t need your stutter

Hold up, motherfucker

You thought you had me at hello
you shoulda known me better
You and I were like silk and leather
I’d be the same in rain or shine it must’ve been the weather

Hold up, motherfucker
Hold up, motherfucker
Hold up, motherfucker
Hold up motherfucker

U lyin‘