Monika Načeva zveřejnila svůj nový videoklip velmi neobvyklým způsobem: Diváci televizního pořadu Sama doma byli ve čtvrtek 29. listopadu bez varování svědky toho, jak hostu pořadu Monice Načevě v “přímém přenosu” začaly během divácké soutěže a zpěvu písně „Technický já” mizet údy, a to k překvapení celého štábu, všech hostů ve studiu i moderátorek Stáni Lekešové a Lucie Křížkové. Jejich vyděšené tváře na televizní obrazovce nechaly diváky po nějakou dobu ve zmatení, co se to v Sama doma děje.

Tento “přímý přenos” včetně rozhovoru se zpěvačkou byl ovšem již součástí neohlášeného videoklipu. Jeho děj pak v druhé polovině pokračoval v domácnosti diváka téhož vysílání, na jehož domácí obrazovce se kalamita v Sama doma odehrává. A díky kutilství této postavy mohli diváci vidět v „živém vysílání” tu nejpodivnější selfie-tyč, jakou kdy viděli. Nápad na videoklip a způsob uvedení přinesl Petr Marek, frontman hudební skupiny MIDI LIDI a režisér filmů „Láska shora” či „Nic proti ničemu”. Petr je také zároveň autorem loňského virálního videoklipu “Disco-Science” pro hudebníka VENTOLINA. Ten také v novém klipu Načevy ztvárnil postavu diváka pořadu Sama doma, inženýra Třetiny. Jeho jméno vybrali autoři scénáře Petr Marek a Ondřej Bauer (známý z divadla Vosto5) podle informace, že třetina diváků pořadu Sama doma jsou muži.

Monika Načeva oslovila Marka právě díky jmenovanému videu pro Ventolina. „Přála jsem si, aby vážnost písničky Technický já i celé desky Průvan v hlavě byla vybalancována nějakou legrací, a to nejlépe úplně pitomou. A tu, myslím, Petr Marek dokáže zaručit,” říká Načeva. Petr Marek k tomu dodává: „To, že mě ke spolupráci oslovila Monika, bylo krásné už proto, že byla už dávno mým mladickým idolem. A těšila mě představa, že po letech vstoupí do její tvorby debilní sranda. Původní plán byl udělat co nejjednodušší video, nejlépe v jednom statickém záběru , které by mohlo s minimálním postprodukčním i finančním vkladem být na druhý den po natočení na internetu. Nicméně když jsme s Ondřejem viděli záznam rozhovoru s Monikou v pořadu Sama doma, napadlo nás tohle. A vzniknul videoklip přeplněný trikovými záběry, který jsme pak dokončovali skoro rok. Výsledkem je vlastně krátký film. A byl jsem velmi rád, že nám redakce a štáb Sama doma vyšli radostně vstříc.”

Ve videoklipu „Technický já“ si totiž zahrál prakticky celý štáb pořadu a část odehrávající se ve vysílání byla pro dosažení autenticity skutečně snímána a stříhána přímo jeho kmenovými kameramany a stříhači. Pouze do role režiséra pořadu obsadil Petr Marek režiséra Radima Špačka. Jednoho z kameramanů si zahrál i kameraman Míla Holman a falešnou asistentku Lenka Matoušková. Důležitou roli v ději hraje i skutečná produkční České televize Karolína Smetanová. Další hosty ztvárnili dcera Moniky Načevy Maria, Ester Geislerová a její dcera Mia, herec a hudebník David Dvořák v roli kuchaře a Moničin hudební souputník Tentato. V komparsních rolích se tak objeví např. scénárista Ondřej Bauer, hudebník a zvukař Ondřej Ježek a produkční Marie Neumannová a Martina Knoblochová. Kameramanem videoklipu byl Lukáš Hyksa. Stálým scénografem a pomocníkem se zeleným pozadím, před nímž se většina klipu natáčela, byl Dáda Němeček. Skladba „Technický já” je z alba “Průvan v hlavě”, které vydalo vydavatelství Ajlavmjuzik.

Vocal: Monika Načeva
Beats: Tentato
Scratch: Five
Master: Amak Golden
režie, střih: Petr Marek
scénář: Petr Marek, Ondřej Bauer
kamera: Lukáš Hyksa
vfx: Zdeněk Urban, Lukáš Abrahám

hráli: Načeva,Tentato, David Doubek, Radim Špaček, Karolína Smetanová, Stáňa Lekešová, Lucie Křížková, Jaroslav Švagr, Míla Holman, Ester Geislerová, Mia Geislerová, Maria Neal, Lenka Matoušková, David Dvořák, Ondřej Ježek, Martin Horyna, Antonín Kutík, Jaroslav Tvrdík, Radovan Korda, Ondřej Bauer, Dáda Němeček

facebook.com/Monika.Naceva
facebook.com/yepnato
facebook.com/djfivecz