Gladia Moony je synth-popová elektronická kapela z Bratislavy a tvorí ju štvorica muzikantov. Tí si do svojho nového projektu priniesli pestré portfólio skúseností. Ich spoločný debut Black Sugar EP vyjde začiatkom septembra pod hlavičkou hudobného vydavateľstva ajlavmjuzik a predchádza mu rovnomenný singel.

Debutové EP sa ponesie v duchu eklektického prieniku elektroniky, mnohotvárneho zvukového dizajnu a precíteného anglického vokálu. Spoločným menovateľom ich tvorby je vízia futurizmu, objavovanie zvuku, nových možností i nástrojov, ale aj technológií.

Kapela Gladia Moony nadviazala na relatívne krátku existenciu hudobného projektu Núku, ktorý pôsobil v zložení Alex Lukáčová (spev), Adam Dekan (synths) a Martin Madro (bicie). Po vydaní svojho debutového počinu Krútňava sa formácia objavila na viacerých slovenských podujatiach, vrátane festivalu Pohoda či v rámci série utajených koncertov Sofar Sounds. Skupina medzičasom prešla viacerými zmenami.

Novovzniknutá štvorčlenná formácia Gladia Moony prichádza s hravejšou podobou svojej predošlej tvorby, pričom v personálnom obsadení ju doplnil Martin Kosorín (basgitara/synths), známy tiež z bratislavského projektu Zoo And Aquarium. Kosorín ako nadšenec techno-experimental scény často spolupracuje aj s nezávislými divadlami, ako inovatívny muzikant prepájajúci hudbu a tanec improvizáciou.

Alex Lukáčová (spev) začínala ako perkusionistka a basgitaristka v rôznych hudobných formáciách lokálnej scény. Mikrofónu sa zhostila v projekte Núku, začiatkom roku 2018 však spolupracovala aj pri nahrávaní albumu Hidden For The Eyes slovenského skladateľa menom Alapastel, ktorý vyšiel na londýnskom labeli Slowcraft Records. Jej spevácky výkon si všimli medzinárodné blogy, ako xlr8r, či britské experimentálne Fluid Radio.

Martin Madro (bicie) sa venuje hre na perkusie a bicie nástroje už 16 rokov. Okrem Gladia Moony pôsobí aj v zoskupeniach Sine Ray (nujazz) a Slovak Tea (lyric pop). Na konte má koncerty s džezmenmi Gabom Jonášom, Radovanom Tariškom, ale aj Andrejom Šebanom, Dorotou Nvotovou, Máriou Čírovou, či Daliborom Kociánom (Stroon).

Štvoricu muzikantov uzatvára Adam Dekan (synth), známy aj vďaka trip-hopovému ambientnému projektu Nourish My Fame, ktorý s debutovým albumom Nauta (2005) získal pozitívny ohlas u kritiky a predstavil sa na viacerých domácich i zahraničných festivaloch. V roku 2012 stál pri zrode experimentálneho projektu Triple Sun, pôsobil však aj v ďalších hudobných formáciách, participoval na niekoľkých vokálnych i elektronických albumoch, či početných filmových projektoch a divadelných predstaveniach. Ako hudobník pravidelne vystupuje v Berlíne.