O NÁS

Univerzálna myšlienka ajlavmjuzik [píš ako počuješ] je zrozumiteľná tak pre našinca ako i cudzinca.

Hudobné vydavateľstvo vzniklo v roku 2008 s jednoduchým posolstvom prezentovať domácu hudbu a dizajn. Doteraz bolo nálepkou „ajlavmjuzik release“ označených viac ako päťdesiat albumov. Mnohé vyšli aj vo forme fyzických nosičov, prevažne ako limitované edície a sú zväčša vypredané. Viaceré z titulov boli nominované na Radio Head Awards.

Logická nadstavba vydavateľskej činnosti je výroba doplnkových produktov ako tričká, mikiny, šiltovky, slipmaty, porcelán … a organizovanie kultúrnych podujatí.

Od 2012 sme aktívnou súčasťou komunity Cvernovky, tvoriacej kreatívny priemysel. Vlastnoručne sme vybudovali priestor Bavlna, ktorý bol našim domovom do roku 2016. Odvtedy sme sa kolektívne presunuli do Novej Cvernovky. V budove bývalej chemickej priemyslovky v Bratislave sme si vytvorili zázemie s názvom Atom.

LOGO

Prvé známe označenie ajlavmjuzik vzniklo z potreby existencie samotného hudobného vydavateľstva a jeho autorom bol Miro Gajdoš. Neskôr k nápisu pridal Maroš Obšívan symbolické srdce.

V roku 2018 navrhol Adam Križka – RHB Design logo nové. Pomerne rýchlo sa etablovalo v praxi, pričom kontext myšlienky vydavateľstva – prezentovať lokálnu hudbu a dizajn, bol aplikovaný aj pri jeho vzniku.

Logotyp vychádza zo slovenského písma Deva Ideal od grafického dizajnéra Jána Filípka. Piktogram srdca odkazuje na pôvodné logo, ale taktiež môže pripomínať napr. tlačídlo PLAY.