Hudobná debata sa vždy niesla v priateľskej atmosfére. Inak tomu nebolo ani v sobotu 11.8. počas ďalšieho pokračovania. Uskutočnilo sa na Grape festivale v rámci Urban Market Zóny. Za finančnej pomoci Fondu na podporu umenia, si moderátor MtotheG pozval trojicu hostí: Jureš Líška z kapely Fallgrapp, Pkrek a 3ck, ktorý predstavil laickej verejnosti scratch techniky a krátku históriu tejto disciplíny.

Z lásky k hudbe ČO – Čerstvé Ovocie a ajlavmjuzik.

Za fotky ďakujeme: Michal Babinčák

JUREŠ LÍŠKA je kapelníkom a hlavným producentom elektronickoakustického projektu Fallgrapp, ktorý od svojho vzniku v roku 2012 zbiera jeden úspech za druhým. Netradične spájajú elektroniku s husľovým triom, perkusiami, bicím nástrojom, gitarou a vokálom. Debutový album Rieka získal 4 ocenenia Radio Head Awards, nasledoval ho nemenej úspešný album V hmle. Jureš je taktiež členom folklórneho súboru.

PKREK začal byť spájaný s elektronickou hudbou už v roku 2002, kedy sa aktívne venoval djingu, ale až od 2006 začína s produkciou vlastných beatov. Jeho rukopis je charakteristický údernými, chaotickými bicími, melancholickými a hĺbavými melódiami, ktoré vzbudzujú dojem autorovej frustrácie a samotnú tvorbu využíva ako ventil vlastných pocitov. Aktuálne má na konte tri sólo projekty: Blízke stretnutie, Ariesynth a +-

3CK je najrešpektovanejším slovenským turntablistom – hudobníkom, ktorý technické skreče a využitie gramofónu povýšil ako plnohodnotný hudobný nástroj. Djingu sa venuje od roku 2002. Prvé roky sa najmä učil a piloval rôzne techniky. Vlastné skladby tvorí približne od roku 2009, kedy vydal oficiálnu prvotinu s názvom „Wholetrack“. Hudbu mal na svedomí myjavský Pkrek. Spolu s Biomatom vydali Biotrick EP ako vôbec prvý release vytvorený iba pomocou dj techniky. V 2015 vydal sólo album Spontaneous.