V stredu 2.11.2016 sa druhýkrát uskutočnilo podujatie v priestoroch Slovenskej Národnej Galérie. Posedeli sme nad alchýmiou tvorby beatov počas ôsmeho pokračovania komornej debaty. O postupoch a náladách porozprávali: Dtonate, Petijee, Stratasoul, FVLCRVM. Moderoval MtotheG … z časti stand up, z časti talkshow, vo finále otvorená debata a „rodinné“ púšťanie si nikdy nepočutých skladieb. Prezradenie zákulisia, ale aj vzájomné pošťuchovanie a doberanie sa. Ostatný diel bol veľkolepý.

Všetkých hostí spája skladba Amaze Me. Dtonate stojí za originálom, remixy dodalo skvelé slovenské kvarteto Aceman, Fvlcrvm, Stratasoul a Petijee. ajlavmjuzik vydal tento unikátny nosič v podobe vinylu čím sa kruh uzatvára. Bonusom na asfalte je inštrumentálna verzia originálu. Zakúpiť si vinyl môžete online cez ArtAttack Shop, alebo osobne v bratislavských vinylových obchodoch: etc., Dr.Horák a Vinylové platne.

Za krátke video z „posedenia“ obligátne ďakujeme Štefanovi Kurillovi, za fotky Petrovi Gállovi.

„JUST PLAYIN‘ je formát komorej debaty o tvorbe beatov, procesoch vzniku ale aj prirodzených emóciách. Uvoľnená atmosféra je zárukou. Počas predošlých dielov už stihli porozprávať a popušťať: Brenk Sinatra (AT), Vec, Jimmy Pé, FVLCRVM, Dalyb, Radimo (CZ), Karaoke Tundra, Billy Hollywood, Petijee, Peko, Metys, Dubas (CZ), Biomat, Beyuz, Duhan, Neznámy Interpret, Pkrek, Grizzly, Paul Muts.“