Prvá spoločná „session“ ajlavmjuzik a ArtCrime mala svoju úspešnú premiéru minulý rok v priestoroch bratislavskej Cvernovky počas Urban Art Session. V sobotu 4.6. sa uskutočnilo voľné pokračovanie, tentoraz na domácej pôde mesta Prešov.

Program sa prirodzeným sposôbom prelínal z výtvarnej časti do hudobnej a späť. Od kolektívnej výstavy, workshopu s linorytom, žívého kolaboratívneho maľovania až po veselú besiedku o prejavoch výtvarných s hosťami: Marek Cina, Džejár, El Macho a ďalší. Následne pokračovala debata o tvorbe beatov – JUST PLAYIN‘. Pozvaní spíkri Jimmy Pé a Petijee boli „pri tom“ už na premiérovej časti v bratislavskom TUTO, takže vedeli čo od moderátora očakávať. Tretím hosťom mal byť pôvodne domáci Bronek, bohužiaľ nakoniec nevydalo.

Rozbehnutý večer pokračoval setmi od Dj Nula a MtotheG, ktoré premostil Petijee setom vlastnej tvorby a koncertom s lyrickou mašinou – Eremenom. Definitívnu bodku udrel Jimmy klubovým setom. Bolo príjemné sa v klube Wave cítiť ako doma. Ďakujeme.

„JUST PLAYIN‘ je formát komorej debaty o tvorbe beatov, procesoch vzniku ale aj prirodzených emóciách. Uvoľnená atmosféra je zárukou, rovnako tiež nikdy nepočuté skladby jednotlivých interpretov. Do prešovského klubu Wave dorazila ochutnávka spoločného eventu z pera ajlavmjuzik a Excelentu. 6 dielov sa konalo v Bratislave, kde o procese tvorenia hudby stihli porozprávať už: Vec, Dalyb, Radimo, Billy Hollywood, Peko, Metys, Dubas, Biomat, Beyuz, Duhan, Neznámy Interpret, Pkrek, Grizzly, Paul Muts ai.“

Fotos by Wave & Art Crime