ajlavmjuzik [fjúžn] najt sa uskutočnila štvrtok 27.4.2017 v láskavej spolupráci s Nadáciou Milana Šimečku. V rámci 12. ročníka festivalu [fjúžn] a zároveň malej oslavy 9. rokov existencie vydavateľstva ajlavmjuzik. Preto sme si dovolili pozvať toho najpovolanejšieho – hudobného mága, tajomného a geniálneho. Flako aka Natuteboy a jeho „MUSIC HEALS“. Sekundovali mu Petijee, The High Corporation, Biomat a Inso.
—————–
Dario Rojo Guerra aka fLako je rodený Čiľan žijúci v Berlíne. Na beat scéne robí vlny už posledných pár rokov a jeho energické vystúpenia nechávajú za sebou nadšené publikum. Remix pre Robota Kocha a Celebral Vortex ho dostal ďalej do medzinárodných vôd. Hrali ho napríklad Hudson Mohawke a Gaslamp Killer. Medzi jeho fanúšikov patria napríklad Mayer Hawthorne alebo Branči Kováč.

Na istý čas sa fLako presťahoval do Londýna a svoje hudobné portfólio rozšíril o alterego Dirk Gerner. Pod ktorým vydáva soulovo a R&B ovplyvnenú produkciu s vlastným spevom. Flako má na konte viacero podarených remixov a vlastných produkcií viď. www.kwatro.info/releases Album Natureboy z roku 2015 bol akýmsi „soundtrackom života”, kde hutné beaty chvíľami striedajú priam ambientné roviny.

Altuálny release Habibi funk je “mixtape“ pôvodnej nikdy nevydanej tvorby indického interpreta Ahmeda Maleka. Zvuk starých syntetizátorov a jemne psychadelického funku z ’80 editoval Flako svojim rukopisom. Nejedná sa o remixy, skôr koncept – víziu ako by asi mohol znieť aktuálny Ahmed Malek.
—————–
Michal Dzubina aka Floe ďakujeme za Fotography


  • http://facebook.com/ajlavmjuzik