Toto CD je v poradí štvrtá „výberovka“, ktorá vyšla v našej réžii. Každá jedna je hodná sólo elaborátu, pretože každá z kvarteta bola iná, skvelá a vždy niečím výnimočná. Vybrané z Davu (2002), Kačica s Hlavou Tigra (2007), Dillalog (2012) a nateraz ajlavmjuzik #podlaseba.

14 skladieb v sebe ukrýva nepočuté a nevydané produkcie od „labelových hráčov“. Dvaja hostia z Českej republiky zastupujú aktuálne najsilnejšie vydavazeľstvá v krajine: TyNikdy! a BiggBoss/Sapyens. Zo všetkých trackov boli predtým vydané iba 2, konkrétne 3ck – Feel the Funk a Prezident Lourajder – Lord (Petijee remix). Náklad 3000ks nám však nedal na výber, hutné skladby sa jednoducho nedalo nezaradiť.

Dramaturgia výberu produkcií – interpretov je v kompilácii „zakódovaná“. Tématicky by sa mohlo zdať, že sa jedná o akúsi paralelu s príchodom do klubu a užívaním si. Začiatok je funky, rap, následná zmena na rôzne elektronické beaty podľa nálady a počtu drinkov sa strieda spolu s bpm. Záver je agóniou trpkého odchodu domov, ľahnutia do postele, snívania. Absolútnou bodkou je prekvapivý message + repeat, tak ako sa ráno zobudíte do nového dňa.

Grafické spracovanie dostal pod palec mladý prešovčan El Macho z Art Crime crew. Spolupracovali sme naposledy na podujatí Just Playin‘ v klube Wave. Zvuk dočistil Gaex, ako vždy.

K svojmu originálu sa môžete dostať pomerne jendoducho. Stačí urobiť objednávku ajlavmjuzik sortimentu cez ArtAttack Shop a CD dostanete automaticky zadarmo. Alebo sa opýtajte keď niekoho z nás uvidíte hrať v klube. Postupne bude release širený aj cez digitálne platformy ako Bandcamp, Deezer, iTunes, Spotify, Google Play atď. Chystáme ešte vizuálnu špecialitu, limitovaný počet Risomat printov, očíslovanú a podpísanú autorom. Sledujte sociálne siete…

Za support ďakujeme Excelentu!