Po prestávke sa akcia s názvom ajlavnajt vráti na miesto činu. Späť do domovského stánku, bratislavského Nu Spirit Clubu. V pestrom ale temnom mixe sa predstavia postupne Karaoke Tundra, Komander, Biomat, 3ck, PkreK a MtotheG. Letná akcia ponúka do polnoci vstupné zadarmo, potom 3€. Začiatok je stanovený na 22hod. akcia na drinky platí celú noc. O skvelú grafickú prácu sa postarala Mili Vigerova, ďakujeme.

Karaoke Tundra je majster hudobných miniatúr. Jeho ambientný až experimentálny štýl inšpirovaný klasickou formou hiphopu prináša nový vietor do plachiet slovenskej produkcie. Sample a jednoduchý rytmus mu zabezpečilo viacero spoluprác so slovenskými rapermi, no v jeho DJ sete budete počuť aj neprebádané vody rôznych efektov a detailov.

Komander Ground sa do povedomia širšieho publika dostal ako ambasador trapu, ktorého nekompromisne mixované sety dajú zabrať aj náročnému poslucháčovi. Ladné prechody medzi autorskými produkciami do grimeu, trapu a hiphopu postavia v sobotu do pozoru aj teba.

Biomat sa v slovenských hudobných vodách pohybuje v troch polohách – ako producent, DJ a turntablista. Za svoje vzory pri mixovaní považuje label Ninja Tune, rádio fm4 a Soulseek, ktoré formovali aj jeho legendárne basslinové sety v Účku. V súčasnosti holduje hiphopu, grime zmiešaným s pôvodom uk bass scénou.

3ck patrí medzi zástancov skutočného hiphopu. Vydáva, produkuje, hráva a najmä zásobuje viacerých slovenských raperov svojimi neutíchajúcimi skrečmi. Jeho set si zaslúži vašu pozornosť, budete milo prekvapení.

PkreK je Myjavský producent, ktorý pred dvomi rokmi vydal dôkaz o mimozemskej civilizácii menom ‘Blízke Stretnutie’, na ktorom pracoval počas ciest vesmírom. Vo svojom sete rád dokazuje, že aj synth je komunikačný kanál, ktorým dokáže pozitívne ovplyvniť svojich poslucháčov. Na vlastné uši sa o tom presvedčíte už túto sobotu.

A na záver MtotheG aka hlava pomazaná, otec labelu a neúnavný bojovník za slovenských producentov. Vymyslel, zastrešil, zorganizoval toho toľko, že nám k tomu nestačí ani celý večer.  A len vďaka jeho neúnavnej snahe ľúbime slovenskú hudbu.

#ajlavnajt