Monika Načeva sa pri prípravách albumu opäť spojila s dvojicou Sylvia Fischerova a DJ Five. Poprvé ale spolupracuje so slovenským beatmakerom Valérom Smutkom alias Tentato (v minulosti Tha Tha). Vďaka kombinácii týchto osobností vznikol album, ktorý spája dva zdanlivo rozdielne svety. Krehké slová spievané drsne zamatovým hlasom Načevy, dopĺňajú temne vŕzgajúce – úderné beaty dvojice Tentato a Five. Dátum vydania je zhodný s krstom albumu 29.9.2017, v priestoroch Anežského kláštera – Národní Galerie v Prahe.

Singel „Průvan v hlavě“ nový album reprezentuje veľmi výstižne. Poeticky nežné hoci mnohokrát ťažké slová Sylvie Fischerovej sú striedané drsnými beatmi, hlučnými zvukmi a škrípaním. Nejedná sa však o boj, ale súhru. V niektorých priesňach prevláda elektronika ako napr. v skladbe „Teror“, kde sa speváčkin hlas mení na stroj, zatiaľ čo inde („Když tě obejmu“ „A potom tam viděla II“)  dostávajú viac priestoru slová, vytvárajúce znepokojujúci obraz odcudzenia, matných spomienok na čosi z minulosti čo sa môže každým okamihom rozpadnúť.

Načeva spoločne s Tentato a DJ Five každopádne vytvárajú svet silný a stabilný. Niekedy je možno obtiažnejšie sa do neho „zmestiť“ a často „vteřiny uhýbají, vteřiny zahýbají“ ale upokojujúci hlas Načevy plus tvrdé scratche a beaty udávajú životu pomerne pevný rytmus. Obal albumu vytvoril český výtvarník Josef Bolf a graficky zalomil Róbert Novák.

Monika Načeva, Tentato, DJ Five / Průvan v hlavě

1. Průvan v hlavě
2. V podsvětním městě
3. Vteřiny uhýbají
4. Když tě obejmu
5. Technický já
6. Vražená do režimu lži a těla
7. Teror
8. A potom viděla II
9. Město spánku
10. Země duší