Podujatie Urban Art Session organizujeme v spolupráci s Čerstvým Ovocím už tretí rok v poradí. Opäť sa raz otvorili dvere ateliéru Bavlna, kde sa nachádza „ajlavmjuzik HEADQUATERS“. Premiérou bola piatková vernisáž výstavy Obľúbení raperi mojich obľúbených raperov 2, ktorá prezentovala rozšírený výber čiernobielych fotografií nadväzujúc na výstavu z roku 2014.

Autor Mišo_O pochádza z Košíc, vysokú školu študoval v Trnave, dlhé roky písal splendídne články pre portál 90bpm. Okrem každodennej záchrany sveta sa voľnobežne venuje reportážnej & dokumentárnej fotografii.

,,Znie to síce neuveriteľne, ale hlavnými protagonistami súboru fotografií *Obľúbení raperi mojich obľúbených raperov* sú moji obľúbení tuzemskí raperi ako napr. Vec, Rytmus, Boy Wonder, Supa, Separ, Vladimir 518 atď. Leitmotívom tohoto fotografického cyklu sú ich obľúbení verbálni atléti ako napr. Nas, Big Pun, Eminem atď.”

Session pokračovala počas soboty (ako vždy) hudobným jamom. V pestrej fúzii sa stretli na jednej strane stola producenti: Jimmy Pé, Gruzo, Esso, Whithe, Pkrek a Paul Muts. Oproti nim sa postavila špička „domáceho“ turntablizmu. Skreč majstri: Five, Flux, Arsen, Friky, Biomat, 3ck, Inso, Tentato, Lindix… z Čiech došli viaceré autá s chalanmi, ktorých som ani nepoznal, ale skills mali na vysokej úrovni.

Bohužiaľ sa kvôli zaneprázdnenosti nepodarilo doraziť Adamovi Dekanovi, tak sa workshop a showcase na modulárnom syntetizátore neuskutočnil. Nepochopiteľným faktom ostáva, že najmenej sa zapojili mcs, hoci by som čakal pri pomenovaní „master of ceremony“ väčšiu interakciu. Nie vždy treba zarapovať mini koncert, možno stačilo vtipne glosovať vzniknutú situáciu. Mikrofónu sa nakoniec chytil iba Esso a predviedol aj čosi zo svojich beatbox schopností.

Ako každý rok veľká vďaka patrí Pha.ckovi a BWO za stream sobotňajšieho programu a vôbec „sound engineering“. Všetkým interpretom, ktorí sa zapojili ĎAKUJEME, Jimmy sorry za problémy so zvukom! Projekt vznikol s podporou Nadácie Milana Šimečku a finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej Republiky.

Pozrite si video reporty z minulých ročníkov: 2014 a 2013

Foto: Tomáš Mišeje, Lousy Auber, Daniel Gulár