Jarný Urban Market ponúkol počas posledného májového víkendu opäť to najlepšie z nezávislého dizajnu, módy, hudby a umenia. Dejiskom marketu sa stali opustené byty „U anjelov“ a náprotivné Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava. Konkrétne bývalý kryt civilnej ochrany, ktorý po rekonštrukcii zmenil účel. Obytná budova na Laurinskej 19 je súčasťou severného stavebného bloku medzi Manderlákom a Starou tržnicou. Tvoria ju dve nerovnaké krídla, v strede ktorých sa nachádza malé námestíčko, ako aj priľahlý vnútroblok.

Urban Market nie je len o kvalitnom dizajne, ale aj hudbe. Piatková otváračka sa uskutočnila v presťahovanej Fuge. Večer otvoril bizarným setom z platní MtotheG. Hlavným motívom boli B2B producentské sety, kde sa postupne striedali prevažne s vlastnou produkciou: Beyuz a český FNTM, Stratasoul a Jimmy Pé, Tentato s Lindixom, Whithe a Esso. Posledného bohužiaľ kvôli chorobe vystriedal narýchlo PaulMuts z kapely Fat Kit. Pivničné priestory novej Fugy vizuálne počas večera dotváral VJ Sicknico zo streetartovej PEKPEK crew.

Koncertná sobota sa už tradične uskutočnila v KC Dunaj, kde si návštevníci užili vystúpenia Supu s Engererom, český projekt VR/Nobody, Dornkappel a djské sety od Grizzly a Ink Midget & Pjoni. Všetko to zaobalili vizualizácie od talentovanej VJ Mikaela.

Ďakujeme Čerstvému Ovociu za príležitosť podielať sa na dramaturgii warm up party, ako aj tradičný predaj počas dní.