• http://facebook.com/ajlavmjuzik

Pkrek – Ariesynth

Na deň presne 4 roky od vydania Blízkeho Stretnutia vychádza myjavskému producentovi ďalší regulérny album. Názov Ariesynth vo svojej hĺbavej symbolike predstavuje hudobný inštrument dominujúci vo zvuku výsledného opusu. Prirodzene temný ako kompletná autorova tvorba.

„Presne 4 roky mi trvalo nazbierať inšpiráciu, pocity, skúsenosti, zážitky, známosti a hw gear na to, aby som
dokončil ďalší album. Ako tvrdohlavý baran som sa opäť snažil skomponovať treky sám, bez použitia prevzatých melódii / samplov. Z 90% sú stopy zložené z hw syntetizátorov a 10% z sw pluginov. K celkovej stavbe mi dopomohli hudobníci, producenti a tablisti, ktorým ďakujem za ochotu a chuť…“

Váženým hosťom z Českej republiky je Moimir Papalescu. „Titán elektronickej hudby v CZ/SK, znalec syntetizátorov a analoglover, má za sebou viacero hudobných projektov“. Ďalším hudobným hosťom na albume je dvojica Cabaret Noir Combo, producent Karaoke Tundra a multiinštrumentalista Marian Jaslovsky. Zastúpený je taktiež scratch, inými slovami „gramofonizmus“ predvádzaný českým majstrom v obore – Dj Flux (Trouble Team). Slovensko zastupuje pevnými zárezmi kolega z labelu – 3ck.

Ďalším pánom je producent s pozoruhodným zvukovým rukopisom a tablism skills – Tentato. V neposlednom rade je medzi spolupracovníkmi opäť Monika Načeva. Uznávaná speváčka a herečka divadla Sklep, ktorá má rave v krvi. Ďalším do partie je producent menom Tru5tm3, starším ročníkom pravdepodobne známy pod pseudonymom HU. V dnešnej dobe vydáva skladby, ktoré zachytávajú širšie spektrum elektronickej a experimentálnej hudby. Veríme, že napriek temnejšiemu a pomalšiemu tempu si album nájde svojich fanúšikov.

Album vychádza v digitálnej forme, aj ako limitovaný vinyl.