PETIJEE

PRESS KIT

Vlastným menom Peter Urbanec je beatmaker, sólový aj tímový hráč, z Prešova. Jeho počiny vychádzajú pod krídlami vydavateľstiev Humble Grooves a ajlavmjuzik. Spolu s Eremenom má na konte album Uníkový východ z júna 2014. Ako sólový producent má toho na rováši viac. Singel Killing Time Drinkin Wine z novembra 2013 nasledovalo o rok neskôr EP s názvom T.O.F., ktoré obsahuje aj skladbu Cink s Biomatom.

V roku 2015 sa zúčastnil ako participant pražského Red Bull Music Academy Basscampu, kde vznikla v spolupráci s Ešli (The High Corporation), Rezňom (Walter Schnitzelsson) a GLGN-om skladba Perplexed. V roku 2016 si ho vybral český Dtonate medzi top Slovákov, ktorí remixovali singel Amaze Me. Spolu s ním sa predstavili ešte FVLCRVM, Stratasoul a Aceman.

Debutový album s názvom Soul Paper Scissors vyšiel 7.2. 2017 a vinylová verzia je vypredaná. Album aktuálne naplno boduje najzvučnejším singlom About love s hosťujúcim Miles Bonnym. Petijee hráva ako dj (sety aj vlastnú produkciu), taktiež s kapelou Space Cats.