NIGHTLINES

PRESS KIT
Nightlines aka Dominik Kopcsay je mladý producent a spevák z Bratislavy. Pod názvom Nightlines sa skrývajú elektronické pestré produkcie so spevom a slovenskými textami. Pre produkciu je charakteristická práca so samplami sláčikových a dychových nástrojov, klavíra či nahrávané gitarové linky. Tvorba sa dá definovať ako nezvyčajný pop s experimentálnym charakterom, nájdeme v ňom zmes úderných beatov, ale aj ambientných pasáží, elektroniky aj orchestrálnych samplov, v skladbách sú badať prvky trip-hopu či trapu, ale aj synthpopu. Naživo hráva Nightlines s klaviristkou a skladateľkou Evou Tunovou.

Prvotná myšlienka aj názov projektu Nightlines siahajú do Dominikovho detstva:

„Keď som mal 10 rokov, začal som sa hrať s hudobným programom FruityLoops (dnes už FL Studio), na notebooku môjho otca. Vtedy to bola zábava, ale keď som mal 15 rokov, už to znelo celkom v pohode – vtedy vznikol názov Nightlines. Potom som založil kapelu Mesial, s ktorou sa nám podarilo vydať EP. To zarezonovalo aj v Rádiu FM, kde vyhralo rebríček Osmička, skladby zazneli tiež v anglickom rádiu ALLFM a odohrali sme s ním pár fajn koncertov.“

Zaujímavosťou je, že sa Dominik pohybuje aj vo svete klasickej hudby, ktorú študuje na VŠMU a kde sa mu podarilo odpremiérovať niekoľko vlastných skladieb, vyhrať ocenenie v medzinárodnej skladateľskej súťaži Generace. Prispel skladbou na album uznávaného slovenského huslistu Milana Paľu. Hudobne sa podieľal aj na niekoľkých filmových projektoch.