• http://facebook.com/ajlavmjuzik

NAČEVA, TENTATO, FIVE – PRŮVAN V HLAVĚ

Monika Načeva sa pri práci na albume opäť spojila s dvojicou Sylvia Fischerova a DJ Five. Poprvé ale spolupracuje so slovenským beatmakerom Valérom Smutkom alias Tentato (v minulosti Tha Tha). Vďaka kombinácii týchto osobností vznikol album, ktorý spája dva rozdielne svety. Krehké slová spievané drsne zamatovým hlasom Načevy, dopĺňajú temne vrzgajúce – úderné beaty dvojice Tentato a Five.

„Básnické texty Sylvy Fischerové jsou pro mě rovnocenným pokračováním zhudebňování silných básní po dlouholeté spolupráci s Jáchymem Topolem. Cítím stejně silné propojení…“ vyjádřila se Načeva o spisovatelce, která debutovala v roce 1986 básnickou sbírkou „Chvění závodních koní.“

Monika Načeva je výrazná česká speváčka a herečka (začínala v 90.rokoch v autorských divadlách ako A-Rubín, Ha- divadlo, Sklep, v súčastnosti spolupracuje s divadlom Vosto5 a detským divadlom Minor). V roku 1994 debutovala úspešným albumom „Možnosti tu sou…“, ktorý produkoval Michal Pavlíček. Následovali albumy „Nebe je rudý“ (1996), „Mimoid“ (1998). „Fontanela“ (2001).

V roku 2007 sa pri prípravách albumu „Mami“ poprvé stretla s brnenským DJom Five, členom Questablists crew. Album je zbierkou melódií a beatov od rôznych elektronických producentov, doprevádzajúce texty Jáchyma Topola a gitarou legendárneho Michala Pavlíčka. Následoval album „The Sick Rose“ (2010), na ktorom Načeva spolupracovala s anglickým elektronickým producentom Timom Wrightom. V roku 2013 sa na albume „Milostný slabiky“ stretla nielen s bluesovým gitaristom Justinom Lavashom, ale tiež s výraznou súčastnou poétkou Sylvou Fischerovou. Minulý rok uzavrela albumom „Na svahu“ opäť v spolupráci s Michalom Pavlíčkom a za sprievodu sláčikového Pavel Bořkovec Quartetu.

Vďaka DJ Five, ktorý je jedným z najrešpektovanejších českých skrečerov „turntablistov“ sa Načeva spoznala so slovenským producentom tajomných elektronických inštrumentov a rozhodla sa spolupracovať s nimi na novom albume „Průvan v hlavě.“ Tentato sa inšpiruje zvukovými efektami a sound-designom, nebojí sa kombinovať štýly a jeho tvorba je založená na intenzívnom štúdiu gramofónových techník.

facebook.com/Monika.Naceva
facebook.com/yepnato
facebook.com/djfivecz