MTOTHEG

PRESS KIT
Jedna z postáv slovenskej hudobnej scény, zakladateľ ajlavmjuzik, vydavateľ, producent, promotér a zberateľ vinylov. Reč je o Mirovi Gajdošovi a.k.a. MtotheG … ktorého k láske k hudbe viedol už od útleho detstva jeho otec (mimochodom bývalý dj). Vzorom mu bol taktiež starší brat Matúš, ktorý mu odhalil žánrovú pestrosť elektronickej hudby. Spoločne v rokoch 2004-2009 organizovali najväčší freestyle battle na Slovensku.

V priebehu nasledujúcich rokov usporiadal viaceré väčšie i menšie podujatia ako: Just Playin‘, Urban Art Session, Turntablism meetingy atď. Pár rokov bol tiež spolumoderátorom relácie Bez Pózy na Rádiu_FM. Aby toho nebolo málo, Mirovi vďačíme aj za urbánnú značku ArtAttack s bohatou 20 ročnou históriou. Pred pár rokmi však v tomto smere ukončil aktívnu účasť aby sa mohol naplno venovať vydavateľstvu ajlavmjuzik.

MtotheG je veľký fanúšik J Dillu a ako dj/selektor hráva hudbu prevažne z vinylových platní. Vo svojich setoch bez okolkov mixne piesne z Kysúc a Maťka s Kubkom do aktuálnych elektronických beatov od Flaka, alebo Edith Piaf do rapového Ali Shaheed Muhhameda.