hey emil

FOR THE RECORD
  • http://facebook.com/ajlavmjuzik

„Mini album multitalentovaného čáva“

Hey Emil je dizajnér, dj, beatmaker. Baví ho tiež socha, grafika a street art. Vo všetkých aktivitách prirodzene pláva a vzájomne ich prepája. Svoj grafický rukopis využil aj pre cover albumu For the record.

Jeho obsahom je sedem inštrumentálnych skladieb. Vysloviť spoločný žánrový menovateľ nie je jednoduché. Gro albumu tvoria nostalgické zlomené beaty, odkazujúce na jungle a rave éru. Chvíľami je to tiež house, ale Emilove hiphopové zázemie je zretelné naprieč celým albumom. Sloboda v tvorbe sa ukazuje naplno aj tu.

Videoklip k skladbe “a harp” animoval dlhoročný kamarát a kolega Tomáš Rybár alias Sicknico, s ktorým tvoria streetartovú PEKPEK crew.

Emilove beaty v ostatnom čase doplnili albumy Prezidenta Lourajdera, spoločný Dropbox s Matysom a jeden zárez na skvelom albume Tempo od Ideu. Podobne ako v ich prípade aj For the record zvukovo doladil dvorný Gaex.

Album vychádza 10.7. 2019 ako LP platňa a nájdete ho taktiež na obľúbených digitálnych platformách (Bandcamp, Spotify, Apple Music, Deezer, Google Play, Amazon, Tidal atď.)