• http://facebook.com/ajlavmjuzik

Fat Kit – 87 Bears

Kapelu FAT KIT tvorí dvojica z Prievidze. Róbert Monček je gitaristom skupiny Talkshow, s ktorou vydal dva albumy a ich klip na skladbu These Lights bol nasadený aj do dennej rotácie česko-slovenskej MTV. Pavol Kulich je domácim jazdcom labelu ajlavmjuzik. Okrem albumu s projektom UNDO prispel svojimi beatmi aj na releasy Modré Hory – Dobré Slohy Mixtape 1 a urbánnu kompiláciu Metropola.

Spolupracovať začali už v roku 2011. Najprv formou rôznych jam sessions, ktoré sa menili často na niekoľko hodinové tvorenie nových skladieb. Zvuk skupiny je ovplyvnený ako staršou tvorbou oboch členov, tak aj novými prístupmi a mieša rôzne štýly s elektronikou. Pri tvorbe využívajú Fat Kit okrem klasických nástrojov ako gitara, basa, klavír, syntetyzátori aj netradičné (ne)hudobné nástroje ako plechovka piva, špajle, kľúče, alebo využívanie vlastného beatboxu.

Mysterious but simple and melodic music labeled as electronic based on real instruments. This album combines together different worlds of sounds, real instruments layered with noises, electronic music rised from analog approach. This debut EP contains 7 tracks, three of them feature vocal appearances. First guest is Andreas from Talkshow. Second guest is a slovak singer Habbiel.

87 BEARS EP obsahuje 7 skladieb, pričom 3 vokálom doplnili hostia. Je pre nás cťou privítať na “palube” po materskej dovolenke opäť speváčku Habbiel. Druhým hosťujúcim projektom je Heart and Ocean, za ktorým stojí spevák skupiny Talkshow – Andreas. Grafické spracovanie coveru mal na starosti Luke Tomski, českí ilustrátor a grafický dizajnér.

1. Bjach feat. Habbiel
2. Ache feat. Heart and Ocean
3. 87bears
4. Zlad
5. Holy water feat. Heart and Ocean
6. September
7. Woolfarm