• http://facebook.com/ajlavmjuzik

Duhan – Back to the future

Názov ale taktiež hlavná myšlienka albumu, je postavená na samplovaní starého swingu, funku a soulu. V kontraste s modernou elektronikou a prevažne old-schoolových hip-hopových beatov može na poslucháča posobiť dojmom akoby, sa transformoval “spať do budúcnosti”.

Mestská hudba prevažne inštrumentálneho charakteru, doplnená scratchom od domácích hostí: 3ck, Dj Vec, Dj Spinhandz & Strapo, Dj Ykve. Zahraničie zastupujú, Dj Nobodi da vinylist z Nemecka, MC Rebel Lee z New-Yorku a srbský Škabo, ktorý patrí medzi najrešpektovanejších rapperov Balkánu.

Skladbu One Love doplnil saxofonista Tomáš Maretta a vynikajúcou hrou aj jazzový trúbkar Martin Ďurdina, ktorý bohužial opustil nečakane (22.7.2014) hudobný svet. Nech odpočíva v pokoji.

Duhan dodal: “Pre mňa osobne má tento trek špecifickú hodnotu, pre jeho atmosféru a jednak pre to, že ako jediný sa so mnou ťahá už 5 rokov. Nápad vznikol v roku 2009, remaster v roku 2011, tentokrát snáď v najbrilantnejšej forme(2014). Ďalšia verzia v roku 2027.”

Okrem digitálnej verzie vychádza limitovaná séria 50ks priesvitných vinylov robených technikou rezania.

1. So Good – Bye (Intro)
2. Sound of Swing + 3ck
3. Crush a Bit
4. City Wine + Mc Rebel Lee
5. Sused + Dj Spinhandz & Strapo
6. Dirty Smoker + Dj Nobodi da vinylst
7. Just Stop + Dj Vec
8. One Love + Martin Ďurdina (RIP) & Maretta
9. Robijaši + Škabo
10. Hope Too + Dj Ykve
11. City Streets + Nora Ibsenova
12. Love Child (Outro) + 3ck