Claviq

LO-FI LIFE
  • http://facebook.com/ajlavmjuzik

Inštrumentálny album pražského beatmakera. Claviq je po-revolučné dieťa, narodil sa v roku 1989.

Od mladosti mal pozitívny vzťah k hudbe, čo sa prejavilo na záujme o vlastné produkcie. Navštevoval školský spevácky zbor. Zoznam žánrov a vôbec jeho zmysel pre hudbu je šialený. Zaškatuľkovať ho je preto veľmi ťažké. Na začiatku mixoval medzi sebou staré jungle tracky so soulom, jazzom, rapom. Od obyčajných rapových beatov časom prešiel na downtempo, experimentálny trip hop … neskôr v sebe objavil lásku k dubstepu, wonky, juke atď.

„Robím rád špinavý zvuk s podivnými beatmi a Lo-fi Life je prirodzené pokračovanie tejto vášne. Na albume je pár samplov môjho piána, ale inak tam živé nástroje príliš nefigurujú. Ide hlavne o sample.“ povedal o albume Claviq.

NEW BEATS ON THE BLOCK je beatová séria, v ktorej počas roka predstaví svoju tvorbu 5 lokálnych nováčikov. Každé 2 mesiace vydáme digitálny album ďalšiemu “členovi kapely”. Ústredným motívom coveru je “block” v meste konkrétneho interpreta. Bodku za sériou dá na záver spoločný LP sampler s výberom skladieb všetkých hudobníkov.

Lo-fi Life nájdete na všetkých obľúbených digitálnych platformách (Bandcamp, Spotify, Apple Music, Deezer, Google Play, Amazon, Tidal, Shazam …). Na stránke Hudba.sk sa v rozhovore s Claviqom dočítate o jeho tvorbe aj minulosti.

Foto: Peter Sit
Logo & Cover: Martin Mistrík
Mix & Master: Gargle & Expel

#newbeatsontheblock