• http://facebook.com/ajlavmjuzik

Pkrek +-

Svoje skladby tvorí Pkrek vždy pri „nejakých kľúčových životných situáciách“. Keď začínal robiť tento projekt, tak ho zo základu štvala politická situácia, dianie doma, ale hlavne vzťahová problematika. Snaží sa preto k tomu vyjadriť pomocou hudby, možno nepriamo, náladou a zvukmi. Taktiež hostí tématicky usmerniť, aby sa držali konceptu albumu, ktorý bol postavený na téme: vzťahová väzba a vzájomnosť medzi ľudmi. Svoju lásku k hardware syntetizátorom prejavil naplno aj tentokrát. Všetky melódie vytvoril na mašinách, ktoré pre každy projekt obmieňa.

Ako môžete vidieť v trackliste, okrem Barbory Bloom, ktorá sa predstavila už videoklipom k skladbe Sirens. A okrem hudobníkov The Youniverse + Toma z kapely Skywalker, si Pkrek prizval aj zabehnutých spoluprácovníkov: Načevu a raperov Gulosa s Resetom.

Projekt s názvom tvoriacim symboly +- vychádza v digitálnej forme na všetkých zabehnutých platformách. Vyrábať sa bude aj sto kusová edícia vinylov. Zvuk a kompletný mix s jemnocitom doladil Jozef Nováček, extra vinylový „tuning“ dodal ako vždy Gaex. Ďakujeme obom za kus skvelej práce.

„Niekto môže spolupráce, ktoré mám na každom projekte brať tak, že nemám nápady sám spraviť skladbu… (aj to sa mi často stáva) Tento koníček je tak trochu samotárska činnosť. Preto vždy rád niekoho pozvem do spolupráce a riešime song spolu. Pripadám si potom ako súčasť niečoho. Vždy sa snažím prísť s témou a určitou víziou. Nie len tu máš hudbu a niečo napíš, zahraj.“

instagram.com/p.krek
facebook.com/pkrekofficial
soundcloud.com/projekt-krek