EREMEN & PETIJEE

ÚNIKOVÝ VÝCHOD II

 

Únikový východ 2 vychádza po dlhých 7 rokoch od debutového releasu Únikový východ, a tým potvrdzuje platnosť výroku: “Good things come to those who wait.” Áno, všetko to, čo táto dvojica považuje v škatuľke Rap music za dobré, získalo konečne reálnu podobu. Aj napriek poradovému číslu 2 sa môžete tešiť na dokonalú súhru samých jednotiek a jednej nuly… Jeden Mc, jeden beatmaker, jeden trubkár a Dj Nula.

Eremen, verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov je slovenským prienikom českého Kata a britského Mika Skinnera. V kombinácii s Petijeeho až zaražajúcim talentom, životnou formou a schopnosťou nepozorovane prechádzať cez hip hopové panely do nekonečného universa neo soulu, získava tento album atmosféru, ktorú mu môžu závidieť aj Slug a Ant.

Album je dostupný na digitálnych hudobných platformách: Bandcamp, Spotify, Deezer, iTunes, Tidal, Amazon, Shazam … stačí si vybrať podľa osobnej preferencie.

Vznik vinylovej platne Únikový východ II z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. O to viac sa tešíme, že o platňu prejavili záujem v Japonsku.

Pre nemajiteľov gramofónu sme dali vyrobiť ultra limitovanú sériu tričäk pre deti aj ich rodičov. Autor coveru je Igor Pašek, tričko prekreslil Michal Hazior a o zvuk celého albumu sa postaral Gaex.

Prešovčatá with attitude …

 

Jet Set
  • http://facebook.com/ajlavmjuzik