Dtonate

FUTUREPROOF

"...mezi hiphopem, funkem a vokóderem"

Slovo konečne, je potrebné napísať hneď na začiatku. Konečne vychádza album českého producenta menom Dtonate, ktorého sound definoval nové pravidlá hip hopu minimálne v rámci Čiech a Slovenska. Vždy miloval hudbu a nikdy sa zbytočne neuzatváral do škatuliek a štýlov. Album dozrieval roky v štúdiu, kde neskôr prebiehalo ladenie zvuku s Gaexom no a 21. 8. 2020 je deň D. Medzinárodný album Futureproof vychádza symbolicky v medzinárodnej kooperácií vydavateľstiev. Slovenský ajlavmjuzik a český label Ty Nikdy spojili sily a posielajú do sveta album v digitálnej podobe, 12.10. taktiež ako 2LP.

 

Hostia sú z veľkej časti Dtonate.ovi kamaráti, čo je zásadná zmena konceptu od pôvodného zámeru urobiť „producentský album“ = vyrobiť hudbu a ako krovie si pozvať zahraničných spevákov-raperov. Dtonate dokonca úspešne viacerých oslovil, mimo iné napríklad amerického hudobníka menom Dwele. Ako ale sám poznamenal: „V momente srážky s tržní realitou jsem od toho nápadu poměrně rychle upustil.“

 

Vo výsledku je to lepšíe, pretože je album viac o samotnom autorovi a podľa toho vyzerala aj spolupráca s hosťami. Medzi nimi sú napríklad zo Slovenska Zdenka Predná, Igor Kmeťo mladší a Habbiel zo skupiny Veneer. Z Českej republiky skvelý Lukáš Mareček, ktorý sa podielal na väčšine skladieb hudobne aj spevom. Tomáš Konůpka z Android Asteroid, Erika Fečová, Andr3as, Martin Svátek, Dannie… jednu kompletne skrečovanú skladbu urobil 3ck. Zahraniční hostia a jediná rapovaná skladba na albume je spojením mien Marv Won z Detroitu a Jehst z Londýna.

  • http://facebook.com/ajlavmjuzik