PKREK

S elektronickou hudbou začal byť spájaný od roku 2002, kedy sa aktívne venoval djingu, zbieraniu techno vinylov a pod menom Dj Crack hraniu na akciách ako BeeFree festival a pod. Cudzie mu nie sú ani iné žánre, takže v r.2006 pod prezývkou Krek začína s produkciou vlastných beatov. Časom vznikli desiatky podkladov pre tuzemských raperov.

V roku 2012 vydáva svoj sólo album ProjektkreK – Blízke stretnutie, na ktorom zúžitkoval vplyvy elektronickej hudby za posledných desať rokov pôsobenia. Po štvorročnej odmlke prekvapuje s novým pseudonymom „Pkrek“ a vydáva album Ariesynth, ktorý si odniesol viaceré kladné hodnotenia, ako jeden z najlepších slovenských albumov za rok 2016.

Pkrek rád experimentuje a na svoje projekty pozýva aj hostí z rôznych žánrov. Za sebou má spolupráce s menami ako Monika Načeva, Marian Jaslovský, Karaoke Tundra, Lyrik a Bene (Modré hory), Moimir Papalescu, Side9000, Dj Five a iní.

Jeho tvorba je rozmanitej atmosféry a Pkrek ju sám pokladá za spôsob svojho vyjadrenia. Zvukový rukopis je charakteristický údernými, chaotickými bicími, melancholickými a hĺbavými melódiami, ktoré vzbudzujú dojem autorovej frustrácie a samotnú tvorbu využíva ako ventil vlastných pocitov.

V dnešných dňoch opäť pripravuje nové skladby, ktoré ako vždy tvorí za pomoci hardware syntetizátorov, bez vplyvu súčasných hudobných trendov.

instagram.com/p.krek
soundcloud.com/pkrek